Strona główna Książki Recenzja książki „Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach”

Recenzja książki „Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach”

20
Recenzja książki „Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach”

Jeśli regularnie śledzicie mojego bloga z pewnością wiecie już, że na początku tego roku zakończyłam swoją korporacyjną karierę i zdecydowałam się rzucić na głęboką wodę. Gdy w grudniu złożyłam wypowiedzenie nie miałam jeszcze na siebie planu. Wtedy właśnie zaczęłam szukać książek i szkoleń, które miały pomóc rozwinąć mi własny biznes. Tak właśnie trafiłam na „Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach”.

Książka ta została stworzona dla osób, które chcą zarabiać na swojej pasji. Pozycja ta ma pomóc nam odkryć swoje mocne strony i wykorzystać je w pracy freelancera. To dowód na to, że freelancing daje nieograniczone możliwości rozwoju i zarobku. Jednak podstawą do osiągniecia takiego sukcesu jest odpowiednie przygotowanie. Poradnik pomaga uzmysłowić, że każdy z nas może zostać samodzielnym przedsiębiorcą, pomaga zainspirować do znalezienia pomysłu na siebie i konfrontowania go z realiami w świecie biznesu. Z książki można dowiedzieć się jak zbudować własną markę, przygotować atrakcyjną ofertę i znaleźć zlecenia.

Jak oceniam książkę „Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach”?

Ta książka to zdecydowanie obowiązkowa pozycja na półce każdej osoby, która chciałaby rozpocząć pracę na własny rachunek. Jeśli posiadasz talent to w obecnych czasach freelancing będzie dla Ciebie idealną metodą na zarabianie. Przecież nie każdy z nas nadaje się do pracy na etacie. Wiele osób czuje się zmęczonych przywiązaniem do jednego biurka i powtarzalnych obowiązków. Freelance daje za to szanse samemu wybierać zlecenia oraz pracować w ustalonych przez siebie godzinach. Dzięki temu rozwijamy się w kierunku, w którym chcemy, a dodatkowo możemy nauczyć się być szefem, księgowym, PR-owcem i handlowcem.

Książka napisana jest w bardzo prosty, nie traficie w niej na sztywne definicje. Porady, które znajdują się w książce bez problemu będziecie mogli dopasować pod siebie. Nie zapominajcie jednak, że przed Wami wiele wyrzeczeń i ryzyka. Autorka wspomina też o wadach pracy freelancera i wprowadza nas w niezbędne kwestie formalne. Jeśli cały czas zastanawiasz się czy freelancing jest dla Ciebie to książka ta pomoże Ci podjąć decyzję. Dlatego jeśli masz jakiś pomysł na siebie, ale brakuje Ci szczegółowej wiedzy to po prostu kup tę książkę.

20 KOMENTARZE

  1. Z pewnością jest to coś dla mnie . Mam wiele pomysłów, ale nie do końca wiem, jak się zabrać za ich realizacje. Przydałoby się poczytać taką pomocniczą lekturę i wreszcie ruszyć do przodu.

  2. Tego typu poradniki z pewnoscia poszerza nasza wiedze w zakresie otwarcia wlasnej dzialalnosci. Mam wiele pomyslow, jednak musze z ich realizacja troszeczke poczekac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj