Home News 5 rzeczy, które przydadzą się właścicielowi psa zimą

5 rzeczy, które przydadzą się właścicielowi psa zimą

3
5
5 rzeczy, które przydadzą się właścicielowi psa zimą
Miniature poodle dressed in a red warm jumpsuit

Zima to czas, kiedy spacery z pupilem nie zawsze są komfortowe dla obu stron. Niskie temperatury czy śnieg nie zachęcają do długich wędrówek lub zabaw na dworze, stąd często opiekunowie czworonogów ograniczają je do minimum. Jednak nie każdy pies zaakceptuje taką sytuację, gdyż niektóre rasy wymagają dłuższych spacerów i jest to podyktowane m.in. zdrowiem zwierzaka i jego naturą. Na szczęście są jednak gadżety, które ułatwią życie opiekunowi i czworonogowi zimą.

1. Ocieplacz dla psa

To obowiązkowy element zwłaszcza w przypadku mniejszych ras, których sierść nie chroni przed mrozem. Ocieplacz (dostępny m.in. w sklepie zoologicznym https://www.naszezoo.pl/pl/c/Ubranka-dla-psow/171) jest nieprzemakalny, a co najważniejsze daje dużo ciepła, dlatego nawet niewielki piesek będzie czuć się w nim komfortowo. Ponadto zasłania on obszary najmocniej narażone na zimno, co sprawia, że dodatkowo chroni przed wychłodzeniem, które może prowadzić do choroby. Oprócz mniejszych ras także psim seniorom powinno zakładać się ocieplacze.

2. Buda dla czworonoga

Domek dla psa to obowiązkowy gadżet, kiedy pupil spędza sporo czasu na dworze (także w trakcie zimy). Buda chroni nie tylko przed zimnem, ale również deszczem czy śniegiem. Dodatkowo daje przestrzeń zwierzakowi, w której może zrelaksować się i odpocząć. Należy jednak pamiętać, że taki domek musi być odpowiednio wykonany, by chronić czworonoga przed mrozem – ocieplane ściany, dobrze zabezpieczony dach, miękki i ciepły materiał wyłożony w środku czy wiatrołap to podstawa – szczególnie gdy pupil spędza tam czas zimą.

3. Witaminy

Zima to okres, w którym zadbać trzeba o dobrą kondycję zwierzaka. Mniejsza ilość ruchu czy świeżego powietrza ma wpływ nie tylko na zdrowie człowieka, ale też czworonoga. Toteż warto w tym okresie podawać zwierzakowi odpowiednie witaminy i suplementy, które nie tylko poprawią jego ogólną kondycję, ale dodatkowo wpłyną na stan sierści czy odporność.

4. Buty dla psa

Obok ocieplacza to obowiązkowa garderoba na mroźne dni. Buty chronią delikatne łapy psa przed odmrożeniem, stąd powinno zakupić się je zwłaszcza mniejszym rasom, ale nie zaszkodzą one także większym zwierzakom. Co prawda czasem wygląd takiego obuwia zniechęca opiekunów do zakupów, ale najważniejsze to zapewnić zwierzakowi komfort (szczególnie ten cieplny).

5. Psie odblaski

Zmiana czasu na zimowy sprawiła, że ciemno robi się już o godzinie 16, dlatego wychodzenie na spacer po tej godzinie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia zwierzaka. Ważne są z pewnością odblaski, dzięki którym pupil będzie bezpieczniejszy i bardziej widoczny po zmroku. Można zainwestować w kamizelkę dla psa, ale lepsza będzie obroża z elementami odblaskowymi, ponieważ nie będzie dodatkowo ograniczać ruchów.

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here