Wiele osób, gdy znudzi im się wygląd ich mebli w domu po prostu decyduje się na ich wymianę na nowe. Niestety jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na duże wydatki, czy kompletny remont w domu. W takim przypadku wcale nie musimy rezygnować ze zmian. Czasami naprawdę niewiele potrzeba, aby nadać meblom zupełnie inny wygląd i wcale nie wymaga to dużych wydatków. Jak odmienić stare meble w domu?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Opa Interiors (@opainteriors)

Jak tanim kosztem odmienić szafki w kuchni?

Decydując się na wykonanie mebli na wymiar do kuchni musimy pamiętać o tym, że będą nam one służyć przez długie lata. Ich wymiana na nowe jest po prostu bardzo kosztowna. To jednak nie oznacza, że nie możemy w prosty sposób nadać im nieco innego stylu. Nawet drobne zmiany pozwolą tchnąć nieco nowego życia w starsze meble. Przykładem mogą być chociażby odpowiednio dobrane, nowe uchwyty do szafek kuchennych. Ich wymiana będzie nieporównywalnie tańsza od ceny nowych mebli. Uchwyty kuchenne dość szybko się niszczą, ale też w dużej mierze to one decydują o stylistyce mebli. Klasyczna szafka w zależności od rodzaju dobranego uchwytu będzie mogła nabrać nowoczesnego stylu, retro, a nawet elegancji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez NaszMałyDomek (@naszmalydomek)

Poniżej przykładowe uchwyty do mebli, które znalazłam w ofercie sklepu opainteriors.com:

Jak odmienić szafki z IKEA?

IKEA to jeden z najchętniej odwiedzanych sklepów meblowych w naszym kraju. Nie znam chyba nikogo, kto nie miał by z tego sklepu chociaż jednego mebla w domu. Sama zresztą posiadam w domu kilka szaf z serii PAX oraz cały pokój „służbowy” urządzony z kolekcją MALM. I nie będę ukrywać, że po takim czasie meble lekko mi się już znudziły. Chciałam jednak trochę zaoszczędzić i nie męczyć się z ich sprzedażą i wynoszeniem. Właśnie dlatego postanowiłam je pomalować, aby zmienić ich kolor oraz wyposażyć w nowe uchwyty. Aby zmienić kolor mebli potrzebne będą: farba, puszka lakieru, folia ochronna, papier ścienny i wałek. Do tego wybrałam nowe uchwyty, które zamontowałam do szuflad w komodzie. Wystarczy kilka godzin, a meble będą wyglądać jak nowe.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kamila Jakubowska-Szmyd (@milalook_)

Mam nadzieję, że wiecie już jak drobne zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na spore oszczędności oraz nowy wygląd szafek. Dlatego jeśli następnym razem będziecie myśleli o tym, czy pozbyć się starych mebli, najpierw zastanów się, czy nie lepiej po prostu odrobinę w nie zainwestować. Efekty mogą być niesamowite.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here