Strona główna News Srebrna łyżeczka, czyli pomysł na prezent z okazji chrztu

Srebrna łyżeczka, czyli pomysł na prezent z okazji chrztu

1
Srebrna łyżeczka, czyli pomysł na prezent z okazji chrztu

Chrzest uznaje się za jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i jego rodziny. W końcu to nie tylko istotna uroczystość z religijnego punktu widzenia, ale także możliwość spotkania się z całą rodziną. Z tej okazji dziecko bardzo często otrzymuje prezenty, które nie tylko mają znaczenie symboliczne, ale i mogą stać się pamiątkom tego wydarzenia na całe życie.

Pomysłów na prezent z okazji chrztu jest wiele, przez co wybór staje się bardzo trudny. Nigdy nie będziemy mieć pewności, co może spodobać się dziecku i co uzna w przyszłości za fajną pamiątkę z tego dnia. Wiele osób decyduje się na przykład na podarowanie biżuterii lub pieniędzy, które rodzice mają odłożyć dla dziecka.  Ostatnio jednak popularność zyskał zupełnie inny podarunek, a jest nim srebrna łyżeczka.

Srebrna łyżeczka, jako prezent na chrzest

Srebrna łyżeczka na chrzest ma bardzo ważną symbolikę. Uznaje się, że ma ona gwarantować dobrobyt oraz zadowolenie z sytuacji finansowej dziecka od pierwszych lat jego życia. Taka łyżeczka oczywiście może posłużyć rodzicom do karmienia malucha. Jednak coraz więcej osób decyduje się na to, aby odłożyć ją wraz z innymi pamiątkami z chrzcin. Wtedy, gdy dziecko dorośnie, będzie mogło zatrzymać ją jako wspomnienie tego ważnego dnia.

Dużym plusem jest to, że jeśli zdecydujemy się na zakup takiej łyżeczki, będziemy mogli wykonać na niej odpowiedni grawer jako dedykację. Łyżeczka wykonana z najwyższej jakości srebra o próbie 925 będzie bardzo trwała. Dlatego można umieścić na niej po prostu imię lub jakiś krótki tekst. Taka forma spersonalizowania prezentu staje się coraz bardziej popularna. Obecnie najwięcej osób decyduje się po prostu na umieszczenie na niej inicjałów dziecka.

Srebrna łyżeczka umieszczona w specjalnym ozdobnym pudełeczku to koszt od 119 zł. Cena oczywiście będzie zależała od tego na jaki model się zdecydujemy.

 

Jestem bardzo ciekawa, czy Wy też posiadacie w domu jakieś pamiątki z Waszego chrztu? Może, któraś z nich podoba Wam się najbardziej?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj