Niedawno opisywałam Wam jak wygląda składanie zamówienie w sklepie Semilac i z wiadomości, które od Was otrzymuje wynika, że decydujecie się na zakup swoich pierwszych zestawów, ale nie do końca wiecie w jaki sposób ich używać. Dziś opiszę Wam jak zrobić hybrydy krok po kroku. W końcu zadbane dłonie to atrybut kobiety.

 

Spotkałam się z opinią, że zestaw do wykonywania manicure hybrydowego jest bardzo drogi. Jest to jednak równowartość dwóch lub trzech wizyt u kosmetyczki, a starczy nam na bardzo długi czas. I naprawdę nie jest to tak trudne jak mogłoby się to wydawać. Dlatego zapraszam na instrukcję: Jak zrobić hybrydy?

Przygotowanie

Gdy zbierzemy i przygotujemy wszystkie niezbędne akcesoria, możemy zaczynać. Niezwykle istotne będzie odpowiednie przygotowanie paznokci przed wykonaniem manicure hybrydowego. W pierwszej kolejności musimy zadbać o to, aby na paznokciach nie pozostały resztki lakierów lub odżywki. Warto przetrzeć je zmywaczem do paznokci.

Następnie do małej miseczki lub specjalnego pojemniczka nalewamy ciepłej wody na przykład z mydłem do mycia rąk. Wkładamy dłoń i czekamy, aż skórki zostaną lekko rozmiękczone. Wtedy za pomocą patyczka lub specjalnego pushera odsuwamy zbędne skórki. Teraz za pomocą narzędzia do wycinania skórek możemy się ich pozbyć. Dlaczego warto to zrobić? Przy nakładaniu warstw lakierów hybrydowych dużo łatwiej będzie nadać ładny kształt paznokcia bez zalewania skórek otaczających płytkę. Cały zabieg spowoduje też, że odrost na płytce będzie widoczny znacznie później.

Jak zrobić hybrydy?

Przyszła pora na nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom. W tym miejscu każdy może wybrać swój ulubiony (proste, migdałki, szpice itp.). Bezpośrednio po tym używamy pilniczka lub bloku polerskiego. Tak przygotowane paznokcie za pomocą bezpyłowego wacika odtłuszczamy cleanerem.

Nakładanie lakierów hybrydowych

Jeśli udało Wam się przebrnąć przez fazę przygotowania paznokci, możemy przejść do nakładania lakierów hybrydowych. Na odtłuszczoną płytkę paznokcia nakładamy bazę. I w zależności od wybranej mocy lampy utwardzamy*:

Jak zrobić hybrydy?

lampa UV LED 6 W – 60 sek.
lampa UV LED 9 W – 60 sek.
lampa UV LED 24 W – 30 sek.
lampa UV LED 36 W – 30 sek.
lampa UV LED 24/48 W – 30 sek.
lampa UV 36 W – 120 sek.

Jak zrobić hybrydy?

Na utwardzoną bazę nakładamy pierwszą warstwę lakieru w wybranym kolorze. I ponownie korzystamy z lampy aby lakier utwardzić*:

Jak zrobić hybrydy?

lampa UV LED 6 W – 45 sek.
lampa UV LED 9 W – 30 sek.
lampa UV LED 24 W – 30 sek.
lampa UV LED 36 W – 20 sek.
lampa UV LED 24/48 W – 60 sek.
lampa UV 36 W – 120 sek.

Krok powtarzamy dla 2 warstwy koloru.

Gdy będziemy już gotowi przechodzimy do nałożenia Top’u i utwardzenia* go:

lampa UV LED 6 W – 60 + 45 sek.
lampa UV LED 9 W – 60 sek.
lampa UV LED 24 W – 60 sek.
lampa UV LED 36 W – 30 sek.
lampa UV LED 24/48 W – 60 sek.
lampa UV 36 W – 120 sek.

Na koniec płytkę przemywamy za pomocą bezpyłowego wacika i cleanera, a w skórki wcieramy oliwkę.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że teraz już wiecie jak zrobić hybrydy i  przekonałyście się, że ich nakładanie jest naprawdę proste. Aby uniknąć odchodzenia lakieru od płytki musimy koniecznie pamiętać, aby nie dopuścić do zalania skórek lakierem. Jeśli jednak do tego dojdzie za pomocą pędzelka zamoczonego w cleanerze usuwamy nadmiar lakieru. Zapewniam Was, że raz kupiony zestaw szybko się zwróci, a każde następne paznokcie hybrydowe wykonane samodzielnie będą wyglądać coraz lepiej.

Jeśli jeszcze nie próbowałaś, gorąco polecam! I nie zapomnij sprawdzić jakie trendy obowiązują tej jesieni!

 

* Podane czasy dotyczą wykorzystywanych przeze mnie lakierów. Jeśli nie jesteście pewne jak długo powinnyście utwardzać swoje lakiery w lampie, warto spojrzeć na stronę producenta. Wchodząc w produkt, w zakładce „Więcej informacji” dla każdego lakieru znajdziecie szczegółowe informacje na temat czasów utwardzania zalecanych przez producenta.

3 KOMENTARZE

  1. W końcu ktoś fajnie to opisał. Ja za Twoją namową kupiłam zestaw startowy więc zaraz zaczynam robić swoje pierwsze hybrydki.

  2. właśnie się przekonałam że do tej pory robiłam wszystko źle ciekawa jestem czy teraz jak zrobię z tym poradnikiem to trwałość lakierów będzie większa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here