Home News Co zamiast przyjęcia weselnego?

Co zamiast przyjęcia weselnego?

3
10
Co zamiast przyjęcia weselnego?

Jako para spotykacie się ze sobą już od dłuższego czasu, a wszyscy wokół przy każdej okazji życzą Wam tylko jednego? Oczekiwania rodziny i znajomych co do organizacji ślubu są często bardzo wygórowane. Młoda para, która chce zorganizować swój ślub niekoniecznie musi je podzielać. Jeśli wiecie, że wielkie i huczne wesele nie jest tym czego byście chcieli to mam dla Was kilka pomysłów.

Jeśli dojrzeliście już wspólnie do decyzji o tym, aby zorganizować ślub z pewnością w końcu staniecie przed pytaniami dotyczącymi rodzaju przyjęcia weselnego. Oczywiście w modzie dalej są wielkie wesela, na które zaprasza się najdalszą rodzinę i wszystkich znajomych. Nie każdy jednak ma ochotę na taką formę zabawy, a na myśl o pierwszym tańcu i zabawach oczepinowych dostaje drgawek. Jeśli należycie właśnie do tej grupy nie martwcie się. Oto kilka pomysłów na to jak można uniknąć typowego przyjęcia weselnego.

Małe przyjęcie w restauracji

Wystarczy poszukać ulubionej restauracji i umówić się z właścicielem na wynajęcie całej restauracji lub jakiejś jej części.  Możecie zorganizować tam zwykły obiad czy poczęstunek tylko dla najbliższej rodziny. W ten sposób rodzice, dziadkowie i najbliżsi wujkowie spokojnie będą mogli ze sobą porozmawiać. Możliwe też, że będą czuć się znacznie lepiej niż na zwykłym wielkim przyjęciu weselnym. Wiele restauracji oferuje na takie okazje „Szwedzki stół”.

Jest to też idealnie rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu biorą ślub po raz drugi i nie chcą paradować po raz kolejny w wielkiej białej sukni ślubnej. W tym przypadku skromniejsza uroczystość zostanie znacznie lepiej odebrana przez innych.

Nie martwcie się to wcale nie oznacza, że będziecie musieli rezygnować z tańców. Wiele restauracji, które posiadają oddzielną salę lub są na tyle małe, że uda się je zamknąć dla Was w całości z pewnością pozwoli Wam puścić przygotowaną wcześniej muzykę.

Przyjęcie na działce

Jeśli Wy lub ktoś z rodziny macie działkę, gdzie będzie można rozpalić grilla czy ognisko to macie świetne rozwiązanie na luźne przyjęcie. Jeśli boicie się o pogodę wystarczy dodatkowo zadbać o wynajęcie dużego weselnego namiotu, gdzie cała zabawa będzie mogła się odbyć. W tym przypadku jednak warto uprzedzić gości o tym, aby zdecydowali się na mniej formalne ubranie lub zaplanowali szybki powrót do domu po ceremonii. Jest to nieformalne przyjęcie, podczas którego z pewnością nikt nie zmusi Was do pierwszego tańca.

W tym przypadku warto tylko uprzedzić sąsiadów o tym, że tego dnia odbędzie się na działce Wasze przyjęcie weselne i do określonej godziny będzie nieco głośniej. Aby lekko ich udobruchać zawsze możecie zabrać na poczęstunek coś słodkiego. Jeśli macie z nimi lepszy kontakt możecie zaproponować im udział w Waszym „przyjęciu weselnym”.

Wesele jest dla Was!

Nie martwice się, że nie spełnicie „Polskich standardów”. Europa Zachodnia słynie na przykład z tego, że nowożeńcy zaraz po ceremonii żegnają się z gośćmi i uciekają w podróż poślubną, a dla gości zorganizowany jest obiad lub zwykły bufet. Ślub i wesele ma być dla Was, a nie dla gości. Nie ma sensu zaciągać kredytów tylko po to, aby Wasza rodzina świetnie się bawiła.

3 COMMENTS

  1. Zgadzam się z tym w 100%. Wolałabym przeznaczyć te pieniądze na mieszkanie czy inne wspólne wydatki, a zamiast inwestować w sale weselną kupić dobre obrączki.

  2. W tym roku będziemy organizować malutkie wesele. Właśnie chciałam uniknąć całego tego klimatu zabaw. Masz rację, że pomysł ze zwykłą kolacją w restauracji jest świetny. Muszę namówić na to mojego partnera. Oby jego rodzina się zgodziła!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here