Strona główna News #3 Jakie pytania padają najczęściej na rozmowie kwalifikacyjnej?

#3 Jakie pytania padają najczęściej na rozmowie kwalifikacyjnej?

0
#3 Jakie pytania padają najczęściej na rozmowie kwalifikacyjnej?

Kolejna część z cyklu: Jakie pytania padają najczęściej na rozmowie kwalifikacyjnej? Dla wszystkich osób, które szykują się na spotkanie rekrutacyjne, na wszelki wypadek podpinam i zachęcam do zapoznania się z częścią 1 oraz częścią 2 tych poradników. Oto kolejny zestaw standardowych pytań, które mogą paść na każdej rozmowie o prace.

Myślę, że dziś uda nam się zamknąć temat najczęściej padających pytań. W kolejnych postach pod lupę wezmę najtrudniejsze i najdziwniejsze pytania. Tymczasem powracamy do przygotowań.

Największy sukces zawodowy?

To bardzo ważne pytanie, które daje nam możliwość odpowiednio się zaprezentować. Pada ono po to, aby sprawdzić czy potrafisz doceniać to co robisz oraz czy udało Ci się zrobić coś ponad przeciętnego. Większość pracodawców szuka osób, które chcą ociągać sukces i nie boją się nim chwalić. Warto dobrze przygotować się do tego pytania. Pomyśl czy coś co udało Ci się osiągnąć do  tej pory może przydać się na stanowisku na które aplikujesz. Nie bój się mówić o nagrodach, awansach czy usprawnieniach, które udało Ci się wprowadzić. Opowiadaj o wszystkim co pokaże Cię w dobrym świetle. Może Twoja poprzednia firma dzięki Twoim działaniom zdobyła ważnego klienta? Mów o tym!

Z kim najbardziej lubisz pracować?

Twoja odpowiedź na to pytanie pozwoli rekruterowi ustalić czy uda Ci się wpasować do nowego zespołu. Zbada czy będziesz w stanie pełnić taką rolę jaką wymagać będzie wybrane stanowisko. Jeśli wiesz, że stanowisko, na które rekrutujesz wymaga pracy w zespole, nie wspominaj o tym, że wolisz pracować sam. Jeśli masz być liderem lub doradcą to Twoja praca będzie obracała się głównie wokół innych ludzi. Sprzedawca musi lubić klientów, lekarz swoich pacjentów, a kierownik wszystkich pracowników. Są jednak zawody, które wymagają dużej samodzielności i wtedy osoba, która nie czuje się dobrze w towarzystwie może idealnie się na nich sprawdzić.

Ile chcesz zarabiać?

Zazwyczaj to pytanie formułowane jest na kilkanaście różnych sposobów. Pytania o oczekiwania finansowe to kolejny punkt, który pojawił się podczas każdego spotkania rekrutacyjnego. Pracodawca musi upewnić się, że go na Ciebie stać. Musi mieć też pewność, że będziesz zadowolony z kwoty, którą może Ci zaproponować. Moja koleżanka, która zajmuje się prowadzeniem rozmów kwalifikacyjnych mówi, że większość osób nie potrafi rozmawiać o finansach. Gdy zadaje to pytanie spotyka się z ciszą, niezręczną atmosferą czy głupimi żartami. Z pewnością przygotuję o tym oddzielny artykuł, jednak warto podczas rozmowy postawić sprawę jasno.

 

Myślę, że tą metodą udało nam się przebrnąć przez wszystkie najczęściej zadawane pytania. Zaczynam teraz pracę nad opisaniem nietypowych i trudnych pytań. Jeśli kiedyś rekruter Cię zaskoczył to koniecznie daj w komentarzu znać!

Na koniec przypominam o:
#1 Jakie pytania padają najczęściej na rozmowie kwalifikacyjnej?
#2 Jakie pytania padają najczęściej na rozmowie kwalifikacyjnej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj