Home News Kilka ciekawych pomysłów na zimowe wieczory z przyjaciółmi

Kilka ciekawych pomysłów na zimowe wieczory z przyjaciółmi

3
9
Kilka ciekawych pomysłów na zimowe wieczory z przyjaciółmi

Zimowe wieczory nie zachęcają do wychodzenia w domu. Niska temperatura, której często towarzyszy mroźny wiatr i opady śniegu lub, co gorsza, zamarzającego deszczu skłaniają raczej do pozostania w ciepłym domu. W weekendy jednak większość z nas czuje potrzebę spotykania się ze znajomymi i urozmaicenia sobie wolnego czasu. Czym się zająć, aby te wieczory były dla wszystkich atrakcyjne i ciekawe?

Wieczór z grami planszowymi

Gry planszowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Na rynku pojawia się coraz więcej tytułów nie tylko dla prawdziwych fanatyków tego typu rozrywki, ale i dla osób, które nie mają większego doświadczenia w podobnych zabawach. Na spotkanie z przyjaciółmi warto wybierać gry imprezowe, trwające od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Dzięki temu jeśli komuś gra się nie spodoba, będziecie mogli zagrać w coś innego, zamiast męczyć się ze skończeniem gry o dłuższym szacowanym czasie rozgrywki. Ważne, aby dobrać grę odpowiednio do ilości graczy – taka informacja jest zawsze podana na opakowaniu. Najlepiej przygotować na wieczór z planszówkami przynajmniej kilka gier i później wspólnie zadecydować, do którego tytułu zasiądziecie.

Maraton filmowy

Świetnym pomysłem na spędzenie wieczoru w gronie znajomych jest także zaplanowanie maratonu filmowego. Mogą to być np. filmy nominowane do Oscara, cała seria filmów Władca Pierścieni czy też ulubione przygody Avengersów. Aby jednak ten plan się udał, musisz przygotować domową salę kinową. Najlepiej, jeśli zaopatrzysz się w projektor multimedialny – szeroki wybór takich urządzeń znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/projektory-multimedialne.bhtml. Dzięki niemu będziesz mógł wyświetlać na ścianie obraz o dużym rozmiarze i świetnej rozdzielczości, a każdy ze zgromadzonych widzów będzie miał doskonałą widoczność na całą akcję rozgrywaną w filmie.

Wspólne gotowanie

Jeśli Ciebie i Twoich znajomych łączy miłość do jedzenia, zorganizujcie sobie wspólne gotowanie. Wymyślcie wieczór tematyczny, np. kuchnia azjatycka i niech każdy z was przygotuje swoje popisowe danie. Możecie także skupić się tylko na jednej potrawie, ale powinna być ona na tyle skomplikowana, aby każdy z was mógł się w pełni zaangażować w jej przygotowanie. Wspólna kolacja złożona z dań przygotowanych wspólnymi siłami na pewno będzie smakowała lepiej niż zamówione na wynos jedzenie z knajpy!

Klub podróżnika

Niezależnie od tego, czy na wakacje i wycieczki wyjeżdżacie wspólnie, czy też osobno, możecie organizować sobie spotkania klubu podróżnika. Będziecie się mogli na nich dzielić swoimi zdjęciami, opowieściami i doświadczeniami z podróży i wymieniać opiniami na temat poszczególnych miejsc. To będzie również dobry moment, aby zaplanować kolejny urlop – wspólnie wybrać miejsce oraz zainspirować się destynacjami odwiedzonymi przez naszych przyjaciół. Wymieniajcie się przewodnikami i przekazujcie sobie najważniejsze informacje, a każdy kolejny wypad z pewnością będzie lepiej zorganizowany, a przez to bardzie udany!

3 COMMENTS

  1. uwielbiam grać w gry planszowe oraz oglądać dobre filmy. zazwyczaj robimy to wlasnie w gronie znajomych , niestety moj tv chyba jest juz za maly i musze zainwestować w dobry projektor! na pewno jakosc ogladania sie zwiekszy

  2. W weekend znajomi u mnie byli i kolega ze sobą przyniósł grę planszową Gorącego Ziemniaka. Większośc pierwszy raz w nią grała. Zasady są proste to każdy od razu załapał o co chodzi. Konkretna osoba (zgodnie z instrukcją) czytała pytanie, odpowiadała na nie i przekazywała pluszowego ziemniaka kolejnej osobie. Do rozgrywki ściągnęliśmy aplikację odmierzającą czas. Ta osoba, która została z ziemniakiem w ręku po skończeniu się czasu, przesuwała się w dół. Akurat w tej grze kto pierwszy dojdzie do mety niestety jej nie wygrywa.. Tylko jest przegranym. Gra jest przeznaczona dla 8 osób, więc już większa grupka w nią można grać. Im więcej osób tym śmieszniej i większa rywalizacja jest 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here