Strona główna Recenzje Gry Planszowe Mi pasuje! – Recenzja gry planszowej

Mi pasuje! – Recenzja gry planszowej

2
Mi pasuje! – Recenzja gry planszowej

Nie raz wspominałam Wam już o tym jak bardzo lubię spędzać wolny czas nad planszówkami. Dlatego też przy każdej okazji w miarę możliwości staram się sięgać po nowe tytuły. Jakiś czas temu wydawnictwo Rebel powiększyło swoją ofertę o bardzo chwaloną grę Mi pasuje!. W końcu miałam okazję w nią pograć. Czy to gra dla wszystkich?

Jeśli podobnie jak ja mieliście już okazję grać w niejedną grę to tytuł ten z pewnością przypomni Wam elektroniczny tytuł Take it easy! W końcu jednak doczekała się fajnego, polskiego wydania w wersji planszowej.

Mi pasuje! – zawartość opakowania

W pudełku znajdziemy instrukcję, 6 dwustronnych plansz oraz 186 sześciokątnych kafelków. Po 31 w ramach jednego z  6 różnych kolorów, które odpowiadają kolorom planszy. Ich wykonanie jest bardzo dobre, a jakość planszy i żetonów jest naprawdę niezła. Niestety jednak ich przechowywanie może okazać się bardziej skomplikowane.

Jeśli podobnie jak ja ustawiasz pudełka w pionie to gwarantuje Ci, że nie uda Ci się utrzymać zawartości w porządku. Na dnie opakowania znajduje się plastikowe wypełnienie, które posiada specjalne miejsca przygotowane do posegregowania żetonów. Na nich układa się plansze. Jeśli pudełko stoi normalnie, rozwiązanie wydaje się świetne. Po ustawieniu go w pionie, wszystkie żetony wyskakują ze sowich miejsc i tworzą wielki bałagan. Dlatego też niezbędne będzie skorzystanie z dodatkowych woreczków.

Mi pasuje! – zasady gry

Zasady gry są naprawdę bardzo proste, dzięki czemu każdy bez problemu będzie mógł w nią zagrać. I choć gra wydaje się łatwa to nie raz będzie wymagała nie małego wysiłku intelektualnego. Każdy z graczy otrzymuje planszę i 27 kafli w wybranym kolorze. Chyba, że zdecydujemy się na rozgrywkę w wersji zaawansowanej otrzymujemy dodatkowo specjalne 4 kafle. Jeden z graczy ostaje „wywołującym”. Odwraca wszystkie swoje kafle przodem do dołu. Pozostali gracze za to układają swoje kafle w grupy w zależności od cyfry na górze kafla. W trakcie rozgrywki wywołujący losuje jeden ze swoich zakrytych kafli i odczytuje 3 widniejące na nim cyfry.

Pozostali gracze wyszukują u siebie identycznego kafla. Każdy gracz umieszcza kafel na swojej planszy. Powinniśmy starać się układać je w taki sposób, aby łączyły się one kolorami z tymi, które znalazły się już wcześniej na planszy. Po umieszczeniu ich na planszy nie wolno już ich przesuwać, a to sprawia, że połączenie wszystkich linii nie jest wcale proste. Gdy plansza zostanie zapełniona, gracze podliczają swoje wyniki. Punkty zdobywa się za każdy ułożony rząd na planszy w pionie, poziomie, ale i po skosie od lewej do prawej i od prawej do lewej. Gracz zdobywa punkty za rząd połączony nieprzerwaną linią 1 koloru. Każdy kolor ma przypisaną do niego wartość, a punkty obliczamy poprzez pomnożenie go przez liczbę kafli w rzędzie. Maksymalnie możemy zdobyć 307 punktów. Gra posiada dodatkowo kilka wariantów, które dodatkowo ją utrudniają.

Mi pasuje! – wrażenia z gry

W grze tej nie spotkamy się z żadną interakcją pomiędzy graczami. Każdy gracz układa coś na swojej planszy i dba o to, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Naszym zadaniem jest zwyczajnie uzbieranie jak największej liczby punktów, ale w żaden sposób nie będziemy mogli wpłynąć tu na wynik innych graczy. Za końcowy wynik odpowiedzialni jesteśmy tylko my. Trochę brakuje mi tu kontaktów między graczami, ale przynajmniej na końcu możemy porównać z innymi swoje wyniki. Gra z pewnością cieszy się bardzo dużą regrywalnością. Znajduje się w niej wiele różnych wariantów przewidzianych dla obu stron planszy. Dodawanie nowych zasad większy poziom gry, ale i całkowicie zmieni metodę rozkładania kafli.

Mi pasuje! to ciekawa łamigłówka, która zmusza do myślenia i zachęca do wielokrotnych prób, aby uzyskać maksymalny wynik.

Czy warto kupić Mi pasuje!?

Mi pasuje! to idealna gra dla każdej osoby, która lubi zabawę w liczenie podczas grania. Świetnie sprawdzi się też u miłośników gier logicznych. I choć na co dzień chętniej sięgam po bardzo rozbudowane gry z trudnym scenariuszem to Mi pasuje! też potrafi mnie wciągnąć. Ze względu na to, że trzymam moje gry w pionie to mogłabym się przyczepić jedynie do rozwiązania na przechowywanie kafelków. Wielki plus jednak za to, że w grę będzie mógł zagrać praktycznie każdy. Podoba mi się też dobra jakość elementów.

Gra dostępna w cenie 89,95 zł na stronie wydawnictwa Rebel.

rebel

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj