Zadbaj o zdrowie swojego pupila – jak wybrać kurteczkę dla psa?

jak wybrać kurteczkę dla psa

Zima to bardzo trudny okres dla wszystkich zwierząt. Szybko zmieniające się warunki pogodowe, mrozy i sól na chodnikach zdecydowanie nie sprzyjają naszym małym podopiecznym. Przez te kilka miesięcy powinniśmy zapewnić im jeszcze lepszą opiekę, aby zadbać o ich odporność. Wielkimi krokami zbliżają się ferie i zimowe wyjazdy. W związku z tym warto zaopatrzyć się w specjalne ubranko dla psa. My z tej okazji wybraliśmy cieplutką i wodoodporną kurtkę dla naszego pieska.

 

Nie raz spotykałam się z opinią, że ubranka dla psów to wymysły właściciela, a nie troska o zdrowie jego podopiecznego. Nic bardziej mylnego! Niektóre rasy psów mają na tyle cienką lub krótką sierść, że nie są w stanie przetrwać na mrozie, a wyjścia bez ubranka mogą skończyć się przeziębieniem. Dlatego zamiast śmiać się ze zdjęć psów w ubrankach warto pamiętać o tym, że zimowa kurtka to niezbędne wyposażenie czworonożnego miłośnika zimowych spacerów. Ciepłe ubranka dla psów należy kupować przede wszystkim dla piesków rasy: Chihuahua, York, Shih Tzu, Ratlerek czy Chiński grzywacz. W sklepach znajdziemy też większe stroje dla Bokserów czy Labradorów.

jak wybrać kurteczkę dla psa

Jak wybrać zimowe ubranko dla psa?

Szukając odpowiedniego ubrania dla psa na zimę warto rozejrzeć się za takim, którego wnętrze zostało wykonane z polaru lub grubej bawełny. Z góry powinno być obszyte nieprzemakalną tkaniną, która będzie chronić pieska od wilgoci i wiatru. W dodatku warto sprawdzić czy ubranko w razie zabrudzenia będzie można w prosty sposób wyprać. Wszystkie te wymagania spełniał model, na który się zdecydowaliśmy. Jest to Kurtka dla psa Tampere Plum dostępna w sklepie hubuform.

Jak dobrać rozmiar kurtki dla psa?

Kurtka na zimę powinna być dobrze dopasowana do ciała, nie powinna być za luźna, ale też nie może ograniczać ruchu zwierzęcia. Ubranko powinno się łatwo zakładać i zdejmować, a jego krój powinien być wyprofilowany tak, aby nie utrudniać załatwiania psich potrzeb.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego rozmiaru, powinniśmy złapać do ręki centymetr krawiecki, dzięki któremu będziemy mogli zmierzyć naszego psiaka. Najważniejsze wymiary to obwód szyi, obwód klatki piersiowej oraz długość grzbietu. Następnie zebrane wymiary porównujemy z rozmiarówką podaną na stronie producenta.

Kurtka dla psa Tampere Plum

Wybrana przez nas kurteczka spełnia wszystkie oczekiwania. Wygodnie się ją zakłada i zdejmuje, w razie potrzeby można ją w prosty sposób wyprać, a Loki podczas spacerów ma cieplutko. Przygotowany jest też na ewentualny deszcz lub wiatr. Co najważniejsze, kurtka na grzbiecie posiada suwak, za pomocą którego możemy otworzyć małe miejsce na przeciągnięcie zapięcia do szelek.

Oczywiście szelki można zakładać też na kurteczkę. Bardzo się cieszymy, że trafiłyśmy na sklep hubuform.pl, a nasze zamówienie zostało bardzo szybko przygotowane.

Oto kilka zdjęć jak kurtka prezentuje się na naszym małym modelu.

jak wybrać kurteczkę dla psa

Pamiętajcie, że zabierając ze sobą psa na zimowy wyjazd nie jesteście w stanie przewidzieć zmiennych warunków pogodowych. Warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność tak, aby nasz czworonożny przyjaciel nie przypłacił tego wyjazdu zdrowiem.