Strona główna News Jak przygotować darmowy baner?

Jak przygotować darmowy baner?

3
Jak przygotować darmowy baner?

Wygląd bloga ma niezwykle duże znaczenie. To właśnie na jego podstawie czytelnik w ciągu kilku pierwszych sekund podejmuję decyzje czy na blogu chce zostać. Właśnie dlatego powinien być on czytelny, spójny i stosunkowo prosty. Nie raz zdarzyło mi się opuścić stronę, bo była brzydka lub zasypana reklamami. Na pierwszy strzał zawsze idzie logo lub baner dlatego właśnie od niego zaczniemy.

Logo lub baner jest niezwykle istotny, ponieważ będziemy posługiwać się nim w wielu miejscach. Trafi on z pewnością na zdjęcie w tle strony Twojego bloga na Facebooku lub na grafikę kanału na YouTube. Logo może zostać użyte jako zdjęcie profilowe na Instagramie czy Facebooku.

Zanim zdecydujesz się na stworzenie banneru zastanów się jaką kolorystykę chcesz wybrać dla swojego bloga. Musisz pamiętać, że całość powinna być spójna i estetyczna. Nie powinno łączyć się ze sobą nie pasujących do siebie kolorów lub decydować się na ich zbyt dużą ilość. Pamiętaj, że na Twojej stronie duży chaos kolorystyczny będą wprowadzać wrzucane zdjęcia, dlatego nie warto jeszcze bardziej tego pogarszać.

Gdzie za darmo zrobić baner lub logo?

Nie martw się, nie będziesz potrzebować do tego  Photoshopa czy innych drogich programów graficznych. Całość bez problemu wykonasz korzystając z darmowego narzędzia jakim jest: canva.com

Po zalogowaniu otrzymamy możliwość stworzenia dowolnego projektu.

Jak przygotować darmowy baner?

W specjalnie utworzonej kategorii dla blogerów znajdziemy coś takiego jak „Baner na bloga”. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z gotowych projektów, na których dokonamy tylko lekkiej edycji.

Jak przygotować darmowy baner?

Po wybraniu gotowego projektu zostaje nam dokonanie edycji danych na banerze. Możemy zmieniać zdjęcie w tle, kolory oraz czcionki. Klikając dwukrotnie na element do edycji możemy wprowadzić swoje dane.

Jak przygotować darmowy baner?

Gry projekt będzie gotowy wystarczy kliknąć przycisk „Pobierz”, a baner trafi do nas na dysk.

Jak przygotować darmowy baner?

Widzicie jakie to proste? Teraz wystarczy już tylko przygotowany przez nas baner umieścić na blogu i w innych miejscach. Pamiętajcie tylko o zachowaniu spójnej kolorystyki!

 

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj